Ücretsiz Pdf Kitap İndir - Pdf Kitap Oku

Dünyanın Kökeni Vajina Pdf Kitap – Jelto Drenth Kişisel Gelişim Pdf Kitap Oku

KİTAP HAKKINDA;

Kitap tamamiyle kişisel gelişim üzerinedir. İlişkinin tüm tarihini oluşumunu ve benzeri ilerleyişini konu alan, dünya çapında yüzbinlerce kişi tarafından olumlu yorum alan harika bir kitap. Bölüm bölüm, komedi, kültür, ve bilimkurgu konularınıda ele alıyor.

Vajinaya dair enfes bir kültür çalışması olan bu kitapta yazar, ilkin kadın cinselliğini tarihsel, anatomik, antropolojik ve biyolojik açıdan etraflıca inceliyor; tıp metinleri, efsaneler, antik kaynaklar, bilim, romantik edebiyat ve fantezi kaynakları üzerinden vajinanın feminist ve lezbiyen literatüründeki yerine bakıp, aydınlatıcı ve eleştirel gözlemlerde bulunmaya girişiyor. Daha sonra da klitoris sünneti, bekâret kemeri, Freudyen teoriler, cinsel arzu, sevişme, orgazm ve doğum gibi temaları ele alıp bunları kadınlar açısından doğurduğu sonuçlarıyla birlikte değerlendiriyor. Tabii, cinsellikte erkeklerin rolünü ve kadın cinselliğinin yaşanmasında erkek iktidarının ve erkeklerin bilgisizliğinin kısıtlayıcı rolünü de göz ardı etmeden…

Sonuç olarak Jelto Drenth’in Dünyanın Kökeni: Vajina kitabı, dünya kültürlerindeki gelenekler ve alışkanlıkları irdeleyen, yer yer mizahi ve akıcı bir dille kaleme alınmış bir kitap; deyiş yerindeyse, vajinaya dair etkileyici bir bilim-kurgu öyküsüdür.

PDF KİTAP.

x